BİLİMSEL PROGRAM

11 Kasım 2020, Çarşamba
  KURSLAR
Moderatörler:
Zafer KURUMLU, Erol KOÇ
14:00-14:40 Botulinum Toksin Uygulaması
Konuşmacı:
Bülent TAŞTAN
14:40-15:20 Dolgu Uygulaması 1
Konuşmacı:
Zehra AŞİRAN SERDAR
15:20-16:00 Dolgu Uygulaması 2
Konuşmacı:
Zekayi KUTLUBAY
16:00-16:30 Kahve Arası
16:30-17:10 Mezoterapi
Konuşmacı:
Berna ŞANLI
17:10-17:50 Pdo İp Uygulaması
Konuşmacı:
Recep DURSUN
19:30-20:00 Açılış Töreni
20:00 Açılış Kokteyli
12 Kasım 2020, Perşembe
08:40-09:40 Deri Hastalıklarında Tedaviye Yaklaşım
Oturum Başkanları:
Güliz İkizoğlu, Murat Durdu
08:40-09:00 Dermatolojik Acil Hastalıklarda Tedavi Mehmet Salih Gürel
09:00-09:20 Deri Hastalıklarında Tedaviyi Etkileyen Faktörler Başak Yalçın
09:20-09:40 Deri Hastalıklarının Tanı ve Tedavisinde Yapay Zekanın Rolü Murat Durdu
09:40-10:40 İnflamatuar Dermatozlarda Tedavi - 1
Oturum Başkanları:
Nilgün Atakan, Perihan Öztürk
09:40-10:00 Psoriasisde Topikal ve Sistemik Tedavi Sevgi Bahadır
10:00-10:20 Psoriasiste Biyolojik Tedavi Tülin Ergun
10:20-10:40 Gelecekte Psoriasiste Planlanan Tedaviler Nilgün Atakan
10:40-11:00 Kahve Arası
11:00-12:00 İnflamatuar Dermatozlarda Tedavi - 2
Oturum Başkanları:
Can Baykal, Melih Akyol
11:00-11:15 Nötrofilik ve Püstüler Dermatozlarda Güncel Tedavi Can Baykal
11:15-11:30 Vaskülitlerde Tedavi Emel Bülbül Başkan
11:30-11:45 Behçet Hastalığında Tedavi Ayşe Boyvat
11:45-12:00 Non-Enfeksiyöz Granulomatöz Hastalıklarda Tedavi Seray Külcü Çakmak
12:00-13:30 Öğle Yemeği
13:30-14:30 İnflamatuar Dermatozlarda Tedavi - 3
Oturum Başkanları:
Mehmet Karakaş, Ayşe Akman Karakaş
13:30-13:45 Kutanöz Lupus Eritematozus ve Dermatomiyozitin Tedavisi Çiğdem Doğramacı
13:45-14:00 Skleroderma ve Morphea Tedavisi Nuran Allı
14:00-14:15 İktiyozis ve Keratodermada Tedavi Perihan Öztürk
14:15-14:30 İnflamatuar Deri Hastalıklarının Tedavisinde JAK İnhibitörleri ? Melih Akyol
14:30-15:30
Uydu Sempozyum
Psoriasis Tedavisinde Sekukinumab
Oturum Başkanları:
Nahide Onsun, Tamer İrfan Kaya
Konuşmacılar: Güliz İkizoğlu, Recep Dursun
15:30-15:45 Kahve Arası
15:45-16:45 Büllöz Hastalıklarda Tedavi
Oturum Başkanları:
Soner Uzun, Ali Karakuzu
15:45-16:05 Pemfigusta Tedavi ve Hasta Takibi Soner Uzun
16:05-16:25 Büllöz Pemfigoidde Tedavi ve Hasta Takibi Şebnem Aktan
16:25-16:45 Diğer Otoimmün Büllöz Hastalıklarda Tedavi Ayşe Akman Karakaş
16:45-17:45 Kozmetik Kurs-1
Dolgu Uygulaması ile Yüze Bütünsel Yaklaşım(Başlangıç Uygulamalar)
Oturum Başkanı:
Erol Koç
Konuşmacı: Başak Kandi
19:00 Akşam Yemeği
13 Kasım 2020, Cuma
08:30-09:00 Serbest Bildiriler - 1
09:00-10:00 Enfeksiyonlar, Enfestasyonlar - 1
Oturum Başkanları:
Orhan Özgöztaşı, Mehmet Salih Gürel
09:00-09:20 Yüzeysel ve Derin Mantar Enfeksiyonlarında Tedavi Mehmet Karakaş
09:20-09:40 Derinin Bakteriyel Enfeksiyonlarında Tedavi Orhan Özgöztaşı
09:40-10:00 Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklarda Tedavi ve Korunma Yolları Bilal Doğan
10:00-11:00 Enfeksiyonlar, Enfestasyonlar - 2
Oturum Başkanları:
Çiğdem Doğramacı, Seray Külcü Çakmak
10:00-10:25 Kutanöz Leishmaniasisde Tedavi Bilge Fettahlıoğlu Karaman
10:25-10:30 Derinin Viral Enfeksiyonlarında Tedavi Serap Öztürkcan
10:30-10:45 Deri Tüberkülozunda ve Diğer Mikobakteriyal Enfeksiyonlarda Tedavi Ali Karakuzu
10:45-11:00 Paraziter Deri Hastalıklarında Tedavi Mehmet Harman
11:00-11:20 Kahve Arası
11:20-12:20 Allerjik Deri Hastalıklarında Tedavi
Oturum Başkanları:
Oktay Taşkapan, Gonca Ertan
11:20-11:40 Atopik Dermatit Tedavisinde Yenilikler Güliz İkizoğlu
11:40-12:00 Ürtiker ve Anjiyo ödemde Güncel Tedavi Oktay Taşkapan
12:00-12:20 SJS/TEN ve DRESS de Tedavi ve Takip Necmettin Akdeniz
12:20-13:30 Öğle Yemeği
13:30-14:45 Deri Eklerinin Hastalıkları
Oturum Başkanları:
Nilsel İlter, Gülsüm Gençoğlan
13:30-13:45 Akne ve Rosacea Tedavisinde Yeniler Nilsel İlter
13:45-14:00 Tırnak Hastalıklarının Medikal ve Cerrahi Tedavisi Fatih Göktay
14:00-14:15 Alopesi Areata, Skatrisyel Alopesi ve Androgenetik Alopeside Güncel Tedaviler Mete Baba
14:15-14:30 Hiperhidrozda Tedavi Emel Erdal Çalıkoğlu
14:30-14:45 Hidradenitis Suppurativada Yeni Tedavi Seçenekleri Güneş Gür Aksoy
14:45-15:00 Kahve Arası
15:00-15:40
Nucleofill (DNA Işıltısı) Uygulaması
Oturum Başkanları:
Zafer Kurumlu, Y. Gül Denli
Konuşmacı: Erol Koç
15:40-17:00 Deri Tümörlerinde Tedavi
Oturum Başkanları:
Mehmet Ali Gürer, Güliz İkizoğlu
15:40-16:00 Deri ve Mukozaların Prekansöröz Hastalıklarında Tedavi Gonca Elçin
16:00-16:20 Kutanöz Lenfomada Tedavi Hatice Erdi Şanlı
16:20-16:40 Melanomda Hedefe Yönelik Tedaviler Gülsüm Geçoğlan
16:40-17:00 Bazal Hücreli ve Skuamöz Hücreli Karsinomda Tedavi ve Takip Tamer İrfan Kaya
17:00-18:00 Kozmetik Kurs - 2
Dolgu Uygulaması ile Yüze Bütünsel Yaklaşım (İleri Uygulamalar)
Oturum Başkanı:
Zafer Kurumlu
Konuşmacı: Hakan Erbil
19:00 Akşam Yemeği
14 Kasım 2020, Cumartesi
08:30-09:00 Serbest Bildiriler - 2
09:00-10:15 Diğer Hastalıklarda Tedavi - 1
Oturum Başkanları:
Serap Utaş, Hilal Kaya Erdoğan
09:00-09:15 Vitiligo Tedavisi Serap Utaş
09:15-09:30 Yara İyileşmesi ve Skar Tedavisi Pelin Koçyiğit
09:30-09:45 Psikodermatolojik Hastalıklara Dermatolog Gözü ile Bakış Akın Aktaş
09:45-10:00 Kronik Pruritustan Yakınan Bir Hastada Tedavi Yaklaşımları Murat Borlu
10:00-10:15 Deri Bakımı Neslihan Şendur
10:15-10:40 Kahve Arası
10:40-12:00 Diğer Hastalıklarda Tedavi - 2
Oturum Başkanları:
Ayla Gülekon, Osman Köse
10:40-11:00 Gebelik Dermatozlarında Tedavi Yaklaşımı Mualla Polat
11:00-11:20 Deri Hastalıklarında Gen ve Kök Hücre Tedavileri Osman Köse
11:20-11:40 Oral Mukoza Hastalıklarında Tedavi Hilal Kaya Erdoğan
11:40-12:00 Anogenital Mukoza Hastalıklarında Tedavi Ayşe Kavak
12:00-13:30 Öğle Yemeği
12:30-14:30 Serbest Bildiriler - 3
Oturum Başkanı:
Soner Uzun
14:30-14:50 Akılcı İlaç Kullanımı
14:50-15:30 Deri Bakımı ve Güneş Hasarı
Oturum Başkanı:
Y. Gül Denli
Konuşmacı: Neslihan Şendur
15 Kasım 2020, Pazar
09:00-10:00 Serbest Bildiriler - 4
Oturum Başkanları:
Çiğdem Doğramacı
10:00-11:00 Serbest Bildiriler - 5
Oturum Başkanları:
Mete Baba
11:00-11:30 Kapanış